Jaki podręcznik do polskiego sprawdzi się w klasie 7

Język polski to podstawowy przedmiot w każdej klasie, a dzięki niemu dziecko może poznać różne epoki pod względem literackim. Rozwinie także swoje słownictwo i poszerzy wiedzę o świecie, dlatego warto wyposażyć go w odpowiednie pomoce naukowe. Do nauki języka polskiego w 7 klasie zdecydowanie przyda się podręcznik, ale nie tylko. Świetnym dodatkiem mogą być zeszyty ćwiczeń, a także lektury z opracowaniami. Dzięki temu żadne słowa nie będą straszne dziecku, a nauka i czytanie staną się dla niego przyjemnością! 

Podręcznik do polskiego w klasie 7 – jakie będą najlepsze? 

podręcznik do polskiego klasa 7 (sprawdź cenę i zamów!) to podstawa do nauki zarówno w szkole, jak i w domu. Kluczowe jest to, aby zawierał informacje zgodne z programem nauczania, ale także był zwyczajnie ciekawy dla dzieci. Powinien nie tylko zachęcać do nauki, ale także rozbudzać chęć czytania i poznawania kultury. Co najważniejsze, powinien być napisany językiem zrozumiałym dla dziecka. Dobrze będzie, jeśli będzie zawierał również sporo zdjęć i ilustracji, bo często to one najbardziej przyciągają wzrok maluchów. Dobrymi podręcznikami w 7 klasie podstawówki są na przykład: 

– “Bliżej słowa. Język polski. Podręcznik. Klasa 7” Ewa Horwath, Grażyna Kiełb
– “Język polski. Podręcznik dla szkoły podstawowej klasa 7” Barbara Klimczak, Elżbieta Tomińska, Teresa Zawisza-Chlebowska 
– “Myśli i słowa 7. Klasa 7. Podręcznik. Język polski” Ewa Nowak, Joanna Gaweł
– “Język polski 7. Między nami. Podręcznik dla szkoły podstawowej” Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek  
– “NOWE Słowa na start! 7” Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęka, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa, Natalia Bielawska

Co może ułatwić dziecku naukę języka polskiego w 7 klasie? 

Oprócz podręcznika warto sięgnąć także po inne pomoce naukowe, takie jak zeszyty ćwiczeń i lektury z opracowaniami. Zeszyty z ćwiczeniami są niezastąpione do powtarzania i utrwalania zdobytej wiedzy. Lektury z opracowaniami mogą być świetną alternatywą do klasycznie wydawanych lektur. Przede wszystkim niektóre z omawianych książek mogą być dla dziecka napisane niezrozumiałym językiem lub po prostu maluch nie dostrzeże w nich niektórych motywów, a takie opracowanie może mu w tym pomóc. Dzięki temu lektura będzie o wiele przyjemniejsza, a pociecha chętniej po nią sięgnie.