Ważne myśli i słowa na jezyku polskim

Język polski to przedmiot o jakim należy myśleć w dwojaki sposób. Chociażby przez pryzmat tego, że dzięki temu można poznać niezwykle interesujące dzieła literackie, jakie powstały na przestrzeni tak długiego okresu. Może nie wszystkie zostaną zapamiętane, ale te najbardziej znakomite – na pewno. Język polski to także przedmiot, który uczy wyrażać swoje myśli oraz słowa. Warto więc przyłożyć się tym bardziej do nauki, ponieważ jest to przedmiot, który jest w stanie zaoferować uczniom naprawdę wiele niesamowitych rzeczy, na każdym etapie nauczania. Ot, chociażby wtedy kiedy przyjdzie chwycić za podręcznik do polskiego klasa 7. 

NOWE Słowa na start! 7. Podręcznik do języka polskiego dla klasy siódmej szkoły podstawowej

Autorami tej cenionej książki są: Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęka, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa, Natalia Bielawska. Książka została wydana 3 lipca 2020 roku. Zgodna jest z obecną podstawą programową, której celem jest przekazanie najważniejszych wartości młodym uczniom. Autorzy postawili na bardzo ciekawe rozwiązania dydaktyczne, dzięki czemu nauczyciele nie będą mieli problemu z przekazywaniem wartościowej wiedzy. Książka ma 352 strony, które zapełnione są najróżniejszą treścią, jak również licznymi zdjęciami i innymi ilustracjami. Ich celem jest uatrakcyjnienie całego przekazu. Uczniowie na pewno będą w stanie poradzić sobie z zapamiętaniem wartości, jakie przekazywane są w podręczniku.

W środku znaleźć można różnorodne zestawy zadań, jakie dedykowane są do omawianych lektur. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć książki, wiersze, czy też inne treści literackie, jakie omawiane będą na etapie klasy siódmej. Na uwagę, w szczególności, zasługują, zestawy egzaminacyjne do lektur, które pomagają sprawdzić, czy uczeń zapamiętał to, co przyszło mu czytać. Praca z książka jest bardzo swobodna i można jej używać nawet samodzielnie w domu. Podręcznik jest pozytywnie oceniany przez wielu uczniów, jak również ich rodziców.